פרטי האירוע

"לראות את הדברים" – סדנת צילום מודע ברוח מיינדפולנס

צילום ברוח מיינדפולנס, מה זה אומר?

חוש הראיה הוא החוש המרכזי באמצעותו אנו תופסים את העולם ומגדירים אותו. הוא כל כך בסיסי, שהוא רוב הזמן כמעט מובן מאליו. באמצעות הראיה אנו אוספים בצורה אוטומטית ידע והבנות על העולם ועל עצמנו. לפעמים, כמה שאנחנו יודעים יותר, אנו רואים פחות. לפעמים התבניות של הראיה והפרשנות שאנו מייחסים לדברים שאנו רואים, גורמות לנו לפספס, לראות חלקית, כללית, ובמקרים קיצוניים אף לא לראות כלל.
בצילום מודע ננסה ללמוד להתבונן בדברים תוך כדי מודעות למיסוכים ולשכבות שדרכם אנו רואים ומפרשים את המציאות. על ידי תשומת הלב לחוש הראיה ולדפוסי הראיה ובאמצעות הכלי המופלא של המצלמה, נצא למסע פנימי וחיצוני בעקבותיו של המבט. בצילום ברוח המיינדפולנס אנו משתמשים במצלמה בכדי להביע את התפיסה החזותית שלנו כפי שאנו חווים אותה. הדימוי המתקבל הוא המשכו של המבט שלנו. הצילום מסנכרן בין העין של המצלם לתודעתו. התבוננות בתצלום יכולה לחבר אותנו באופן עמוק ואינטימי לאופן בו אנו רואים את העולם ולאופן בו אנו חווים את עצמנו בתוכו.

 

קורס בן 4 מפגשים, בימי שישי בשעות 12:00-14:30
החל ב-2.3.18, ועד ה-23.3.18.

בהנחיית עדי מנחמי ודני בן-עמרם (הקליקו על שם המנחה לקבלת פרטים נוספים)

לפרטים והרשמה

במה שונה סדנת צילום מודע מסדנאות צילום אחרות?

בצילום מודע מרכז העניין הוא בתהליך, בחוויית הצילום, לא בהכרח בתוצאה. התמונה שנוצרת בסופו של דבר גם היא משרתת את התהליך. מטרתה להביע את חוויית היוצר בהתבוננותו על העולם.
תרגילי הצילום יציעו איכות מנוגדת לצילום מבויים או תלוי חזון מוקדם, שליטה ותכנון. הם ינבעו מתוך איכות של צילום משוטט, ישיר, אינטואיטיבי, גולמי, בחיפוש חופשי, ערני, ללא מאמץ, מתוך כוונה להאט את הקצב ומתוך האפשרות לצלם מעבר לפיקסציות של נכון ולא נכון צילומי (מה נהוג לצלם, מה ראוי לצלם ואיך צריך לצלם).
צילום מודע שואף להציע חווייה משחררת, שיכולה להביא הנאה, כיף, שעשוע, משחקיות, ספונטאניות, שקוראת למבט רענן ואותנטי. זה צילום שיכול להרשות לעצמו לבחור להיות חופשי ממניפולציות.
מטרת הסדנה אינה להיות צלם מיומן יותר אלא רואה מיומן יותר.
כל מפגש ילווה בתרגול מיינדפולנס פורמלי (בישיבה ו/או בתנועה)

 

קראו כאן על חוויות המורה מהסדנה הראשונה

למי מתאימה הסדנה?

לכולם! לצלמים מנוסים, לחובבי צילום, למי שלא נוהג לצלם בכלל ולמי שמצלם לפעמים להנאתו בטלפון, וכן למתרגלי מיינדפולנס המעוניינים לחדד היבט נוסף בעולם התרגול.

מה הציוד הנדרש?

לא נדרש ציוד מיוחד בכדי להשתתף בסדנה. אפשר להגיע עם הטלפון הסלולרי ואפשר עם מצלמות פשוטות או מתוחכמות. הכי חשוב להביא את המצלמה שהכי טבעי ונוח למשתתף לצלם איתה. כאמור, הדגש הוא על חווית ההתבוננות, ולא על הטכנולוגיה של הצילום.

מה בתוכנית?

המפגשים יכללו תרגול מיינדפולנס פורמלי, תרגול תשומת הלב בדגש על ראיה והתבוננות, תרגילי צילום וצפייה משותפת בנקודות המבט המצולמות של המשתתפים.
עלות הקורס: ₪800 (או ₪1100 כולל כניסה חופשית לקבוצת תרגול למשך 6 חודשים).
פתיחת הקורס מותנית במספר נרשמים מינימלי

 

לפרטים והרשמה

 

הצילום: עדי מנחמי, ״הכל היא רואה״, 2014
מיקום קישורים ושיתופים
 סמטת אהרון שלוש 5, תל אביב יפו, ישראל
 hello@mfn.co.il
Call Now Button