פרטי האירוע

מיינדפולנס וטראומה – סדנת יום למנחים

מיינדפולנס וטראומה – הילכו יחדיו? 

כיצד ידע מבוסס בתהליכי טראומה וחוסן יכול לתמוך ולהקל בתרגול מיינדפולנס ובהנחיית אחרים/ות בתרגול – הזמנה לחקירה, לימוד, ותרגול

בכל מקום שם אנו מנחים, מישהו/היא בחדר עלול/ה להיאבק בטראומה. רובנו נחווה אירוע טראומטי בחיינו, ועד 20% מאתנו יפתחו מתח פוסט-טראומטי, רובנו מכירים/ות פגועי טראומה ואת הקושי המתלווה לכך בחיים – במיוחד בארץ זו.

טראומה אינה חייבת להיות מאסר עולם, אך היא אכן מלווה בתחושת איום ולעיתים תחושה זו אינה עוזבת את מערכת הגוף-נפש בקלות ואף לאורך שנים. בסל ואן דר קולק, מחוקרי הסינדרום הפוסט טראומטי קורה לה ״אימה שמעבר למילים״ והינו תומך נלהב בשילוב טיפולים מבוססי קשב לגוף לתוכניות טיפול בטראומה. מיינדפולנס הינה טכניקה מוכחת להורדת מתח ותגובתיות ולאט אך בעקביות טיפולים מבוססי מיינדפולנס קיבלו חשיפה ונכנסו למערכות הבריאות ולמערכות החינוך, גם בארץ. יותר ויותר מנחים/ות פוגשים פגועי טראומה המגיעים לסדנאות וריטריטים, ומבינות/ים שיש צורך בהתאמה והבנה מעט יותר מקיפה לגבי הסינדרום והשפעותיו על היכולת, הנכונות והקצב של התרגול במקרים הנ״ל; כמו גם על ההבדל בין טיפול מבוסס מיינדפולנס לבין לימוד מיינדפולנס – מה המתנות ומה הגבולות.

ג'ודיתה בן דוד מבקשת להזמין אתכם לסדנה יומית בנושא, בה נעלה שאלה מכריעה: איך אנחנו יכולים למזער את הסכנות הפוטנציאליות של תשומת לב קשובה לפגיעות המתמודדים/ות, תוך כדי מינוף היתרונות החזקים שלה? מהרבה בחינות, במבט ראשון זה עשוי להיראות הזדמנות מושלמת לריפוי. טראומה יוצרת מתח וסטרס, ומיינדפולנס היא טכניקה מוכחת להפחתת מתח. עם זאת מסתבר שכאשר התרגול מוגש ללא מודעות לטראומה, תרגול מיינדפולנס יכול להחריף את הסימפטומים של תגובת לחץ טראומטית. המתמודדים/ות עם פוסט טראומה עלולים/ות לחוות פלאשבקים, ניתוק ואפילו טראומה חוזרת.

הסדנה תכלול:

 • סקירה קצרה על מוח, טראומה וחוסן
 • ריענון הידע בנושא המוח ומיינדפולנס, וכיצד עולה תקווה ממיינדפולנס לטיפול נפשי
 • שלבים בסיסיים בייצוב וויסות רגשי
 • תרגול בזוגות ושלשות להעמקת החקירה
 • דיון מסכם
יום שבת, בתאריך: 19.01.19
בין השעות 10:00-17:00
הקליקו על שם המנחה לקבלת פרטים נוספים.
ג'ודיתה בן דוד

העלות ליחיד הינה 90 ש"ח + דאנה למורה.

באפשרותך להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  – הקבלה מותנית בשיחה טלפונית עם המנחים ומילוי שאלון הרשמה

   ניתן לפנות בכל שאלה לגבי הקורס במייל: [email protected] או בטלפון: 072-3954444

  באפשרותך להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   – הקבלה מותנית בשיחה טלפונית עם המנחים ומילוי שאלון הרשמה

    ניתן לפנות בכל שאלה לגבי הקורס במייל: [email protected] או בטלפון: 072-3954444

   מיקום קישורים ושיתופים
    סמטת אהרון שלוש 5, תל אביב יפו, ישראל
   Call Now Button
   פתיחת צ'אט
   צריך עזרה?
   שלום,
   איך אפשר לעזור לך?