פרטי האירוע

כשפסיכודרמה ומיינדפולנס נפגשים

מה קורה כשאנו מגלים בנו תבניות התנהגות ישנות ולא רצויות? דפוסי תקשורת נרכשים לאורך שנים ולעיתים קרובות הופכים להרגלים מושרשים ומופיעים שוב ושוב עם חברים, בני זוג וילדים, גם כשאיננו רוצים בכך.
הסדנה מיועדת לכל מי שרוצה לחקור ולהכיר את דפוסי התקשורת שהוא מנהל מול אנשים שממולו, ולבחון היכן נכנסים דפוסי פעולה שכבר לא משרתים אותו יותר. הפסיכודרמה הקשובה מביאה אספקט של שהייה בדבר בלי שיפוטיות ומתוך חמלה כלפי עצמנו, ומאפשרת לנו לראות את הדפוסים הקבועים והלא מיטיבים שלנו באופן משוחרר ומשחרר. הרחבת דרכי המבט על חיינו מאפשרת בחירה חופשית יותר בפעולות מיטיבות.
בסדנא נפגוש את המקומות של המשתנה אל מול הבלתי משתנה, ונחקור סיטואציות בחיינו בהם הדפוסים ודרכי המבט שלנו בתוך מערכות יחסים מעכבים אותנו בביסוס תקשורת מועילה יותר עם הסובבים אותנו. החקירה תעשה דרך התבוננות ותרגול מעולם המיינדפולנס תוך שימוש בכלים מעולם הפסיכודרמה והטיפול באמנויות.

להרשמה

 

מה היא פסיכודרמה?

פסיכודרמה היא שיטת טיפול העובדת דרך כלים מתחום התיאטרון והדרמה, כמו משחק תפקידים וחילוף תפקידים, ומנכיחה את הדפוסים והתפקידים שלנו בחיים דרך כלים אלה. הפסיכודרמה מבוססת על האמונה שבכל אדם יש מן הכוח הבורא והיוצר. כדי להגיע למפגש עם היצירתיות, על האדם לגלות את מקורות הספונטניות שלו. הספונטניות היא כוח הפועל בהווה ומניע את הפרט לקראת תגובה הולמת במצב חדש ותגובה חדשה על מצב ישן. הפסיכודרמה נוצרה על ידי יעקב לוי מורנו בתחילת המאה העשרים שחיפש דרכים לא רק "לדבר את הדבר" אלא "לעשות את הדבר", מתוך הבנה כי פעולה דרך הגוף מנכיחה את הסיפור שאנו מחזיקים על עצמנו ועל הסובב אותנו ויכולה להביא שינוי עמוק.
מנחה: יגאל בן אהרון (לחצו על שם המנחה לפרטים נוספים)
עלות בהרשמה מוקדמת (עד ה-12.1): 180 ש״ח. לאחר מכן: 210 ש״ח
פתיחת הסדנה מותנית במינימום משתתפים
מיקום קישורים ושיתופים
 סמטת אהרון שלוש 5, תל אביב יפו, ישראל
 hello@mfn.co.il
Call Now Button
פתיחת צ'אט
צריך עזרה?
שלום,
איך אפשר לעזור לך?