המרכז למיינדפולנס

השפעת סטרס על המוח

השפעת סטרס על המוח

הרצאה מעניינת של TED Ed בנושא ההשפעה של סטרס על המוח או ליתר דיוק השפעת סטרס כרוני על מבנה המוח.

סטרס זו תגובה אוטומטית טבעית ובריאה שירשנו מאבותינו האבולוציוניים. זו תגובה המאפשרת לנו לפעול בכוח ובנחישות במקרים של סכנה פיזית מוחשית, אך בימינו המנגנון האבולוציוני הזה מופעל באופן תדיר ע״י גירויים רבים, גם כאלו שאין בינם ובין סכנה פיזית קיומית קשר ישיר. הדבר יוצר מצב של סטרס כרוני, בו הגוף ״שוכח״ לחזור למצב רגיעה, וכל זה גם גורם לשינויים לא מייטיבים במבנה המוח.

שווה להבין את המנגנונים שפועלים מאחורי זה ומאד משמח ללמוד שתרגול מיינדפולנס הינו אחת הפרקטיקות היעילות ביותר להורדת רמות סטרס, ויכול להפך תהליכים לא מייטיבים אלה.העיר ירושלים הנה עיר עמוסה וצפופה למדי ומתגוררים בה מאות אלפי תושבים אשר נדרשים להגיע בכל יום לעבודתם דרך פקקים ולחצים לא מעטים. תרגול מיינדפולנס יאפשר גם לירושלמים ליהנות מרגעים של שקט ושלווה פנימית בעזרת התרגול המנטלי החשוב כל כך והמגובה במחקרים רבים ועדכניים.

צפי לקורסים קרובים בירושלים:

  • מיינדפולנס בירושלים – קורס ייפתח בתאריך: 1.9.19 
  • מיינדפולנס בירושלים – קורס הסתיים בתאריך: 30.6.19

למעקב אחר מועד פתיחת הקורס ואו לקבלת עדכונים בנושא, ביכולתכם להשאיר פניה דרך האתר ולבקש עדכונים אודות מיינדפולנס בירושלים ואנו נעדכן אתכם מיד עם פתיחת הרישום לקורס הקרוב.

צוות המרכז למיינדפולנס

השאירו פרטים ונחזור אליכם

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך

כיף שחזרת!

חוזרים שוב ושוב אל הרגע הזה…

עדיין אין לך חשבון? 

נעים להכיר

קחו רגע להצטרף לקהילת המתרגלים של המרכז למיינדפולנס וקבלו גישה אל עשרות קטעי שמע לתרגול בכל זמן שתבחרו. ההרשמה קצרה, פשוטה וחינמית ולא נעביר את הפרטים שלכם לאף אחד כמובן.

Register with us by filling out the form below.