המרכז למיינדפולנס

על הלוגו החדש של המרכז למיינדפולנס

על שינוי והלוגו החדש

כשהתחלנו את העבודה על הקמת המרכז, לפני שש שנים בערך, המילה מיינדפולנס לא היתה מוכרת ונפוצה בישראל כפי שהיא היום והרבה אנשים לא ידעו לבטא את המילה המסורבלת הזו כמו שצריך. כדי להקל, פירקנו את המילה לשלוש ההברות שמרכיבות אותה – MindFulNess – ככה נולד הלוגו הראשון של המרכז וכך גם נבחר הדומיין של האתר. היום המצב שונה באופן מהותי. מיינדפולנס ״נכנס אל המיינסטרים״ גם בישראל ועשרות אלפי מתרגלים מצאו דרך יומיומית ומועילה להתמודדות עם סטרס ועם קשיים נוספים. תרגול מיינדפולנס מוכר ליותר ויותר קהלים – אפילו לשוטרות ולשוטרים במשטרת ישראל – והבנו שאפשר לוותר על הסירבול הויזואלי הזה בלוגו.

לצד הכניסה המבורכת של התרגול אל חלקים הולכים וגדלים באוכלוסיה בישראל, מתקיימות בארץ גם מגמות פחות חיוביות. התזוזות המתמשכות בחברה הישראלית אל עבר פירוד, קיטוב ועוינות גוברת בין קבוצות אתניות ופוליטיות שונות הן מטרידות ומצערות, והן מהוות בפני עצמן מקור לסטרס גובר עבור רבים. לאור זאת הרגשנו צורך לכלול בלוגו החדש את שלוש השפות המדוברות ביותר בישראל – שלוש השפות שהיו רשמיות באזורנו במהלך מאה השנים האחרונות – מתוך רצון להדגיש את הגישה המכילה והאוניברסלית של תרגול מיינדפולנס ואת הכיוון בו צועד המרכז למיינדפולנס. אנו גאים מאד בכך שבין הנשים והאנשים שלימדנו בשנים האחרונות ישנם בני ובנות שלוש הדתות – היהודית, המוסלמית והנוצרית – חילוניים וחילוניות, דתיים ודתיות, חרדים וחרדיות… כאלה שנולדו כאן, כאלה שגדלו כאן, וגם כאלה שרק מבקשים כאן מקלט; עשירים, בני המעמד הבינוני וכאלה הנמצאים במצוקה כלכלית אמיתית; צעירים, מבוגרים וגם כאלה שנמצאים בעשור התשיעי לחייהם… בני אדם באשר הם, כולם סובלים – מי יותר מי פחות – כולם חווים סטרס וקושי, וכמעט כולם יכולים להיתרם מתרגול מיינדפולנס בדרך אל חיים עם קצת פחות סבל וקצת יותר אושר.

אנו עדים לתהליכים עולמיים של התחזקות השבטיות והלאומנות. זו הסתגרות שניזונה בעיקר מפחד – פחד הישרדותי מהאחר ומהשונה. תרגול מיינדפולנס מאפשר לנו להתמודד עם הפחד שלנו באופן מיומן יותר, להיות חופשיים יותר מהתבניות המנטליות האוטומטיות שלנו, ופתוחים יותר לתפיסות ותבניות אחרות משלנו. במילים אחרות, החמלה שלנו מתפתחת. זה עוזר לנו ביחסים עם עצמנו ועם הקרובים לנו – בבית, בלימודים, בעבודה – וזה עוזר לנו ביחסים עם הרחוקים מאיתנו – בני אדם מקבוצה פוליטית / אתנית / מגדרית / דתית אחרת – ולמעשה לא רק עם בני אדם, אלא עם הפלנטה החיה בכללותה.

אחד הדברים שמגפת הקורונה הדגישה – ואולי לא מספיק – היא שכולנו בסירה אחת. בני אדם מכל הסוגים ויצורים חיים אחרים – באוויר, בים וביבשה – חיים כולם באותה תחנת חלל מוגבלת-משאבים ששטה לה בחלל האינסופי ונקראת כדור הארץ… תרגול מיינדפולנס מאפשר לנו להרפות קצת מהפחד ומהסטרס היומיומיים, להרים את המבט, להתבונן יותר לעומק ולפתח גישה מכילה ורגועה יותר כלפי כל מה שנמצא כאן, בין אם הוא ״כוס התה שלנו״ ובין אם לא. עם הרבה כבוד לכל מסורת דתית או רוחנית, אנו מקווים שמיינדפולנס יגיע ליותר ויותר אנשים ויאפשר לרבים להתעורר ולתמוך בתהליכים של פתיחות והתקרבות, כאלה שישפרו את חיינו בהווה ואת תנאי הפתיחה של הדורות הבאים בהמשך הדרך.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך

יותר קשב, יותר ריכוז

תרגול מיינדפולנס מאפשר לנו לעצור את כדור השלג לפני שהוא צובר תאוצה. בתרגול אנחנו מאמנים את התודעה לחזור לכאן ועכשיו, וכך לומדים לא להיסחף בשטף המחשבות. היעילות הגבוהה של התרגול נבדקה קלינית באלפי מחקרים, במאמר הזה נציג כמה ממצאים עיקריים.

להמשך קריאה >

כיף שחזרת!

חוזרים שוב ושוב אל הרגע הזה…

עדיין אין לך חשבון? 

נעים להכיר

קחו רגע להצטרף לקהילת המתרגלים של המרכז למיינדפולנס וקבלו גישה אל עשרות קטעי שמע לתרגול בכל זמן שתבחרו. ההרשמה קצרה, פשוטה וחינמית ולא נעביר את הפרטים שלכם לאף אחד כמובן.

Register with us by filling out the form below.