המרכז למיינדפולנס

על המרכז

המרכז למיינדפולנס הינו מיזם חברתי המקיים מגוון פעילויות מבוססות מיינדפולנס בשילוב פרקטיקות טיפוליות אמנות ותנועה

המרכז למיינדפולנס נועד להנגיש פעילויות מבוססות מיינדפולנס (Mindfulness) לקהילה. המרכז משלב פעילות אמנותית, גופנית ורוחנית לחיזוק הקהילה והפרט ולבריאות הגוף והנפש. מטרתנו היא לאפשר לאנשים מכל שכבות האוכלוסייה למצוא שלווה ונחמה ממתחי היום-יום, להתחבר לתחושות רווחה ואושר ולהתנסות בפעילויות חברתיות מגוונות ומעצימות. המרכז מציע מגוון פעילויות מבוססות מיינדפולנס – קבוצות תרגול קבועות, הרצאות, סדנאות, קורסים (בתנועה ובאמנות) וטיפולים פרטניים.

באופן עקבי במרכז למיינדפולנס אנו מקיימים פעילויות התנדבותיות למען הקהילה, אנו מקווים שהפעילויות במרכז יתרמו לאיחוי הקרעים שנדמה שהולכים ומעמיקים בחברה הישראלית על כל רבדיה, וכן בנפשם של רבים מחבריה.

Zrzut ekranu 2020-03-31 o 16.55.50

למה מיינדפולנס?

נראה שאין צורך להכביר מלים על הצורך הקריטי – בעולם בכלל, אך בוודאי בישראל – במציאת דרכי התמודדות עם ההתגברות במקרי סטרס, הפרעות קשב וריכוז (ADHD), חרדה ודיכאון הגואים בחברה. אל אלה מתווספים באופן טבעי חוסר סבלנות, חוסר סובלנות, ואף אלימות – ברשתות החברתיות, בכבישים, בבתי-חולים, באצטדיונים ובכלל…

לשמחתנו מיינדפולנס מספק מתודה טבעית, זמינה וזולה – ובעיקר מוכחת מחקרית – להתמודדות יעילה עם דרישות המצב. בספרות הפסיכולוגית מיינדפולנס מוגדר כמודעות מכוונת ולא שיפוטית אל מה שקורה ברגע הנוכחי, מודעות הניתנת לשיפור על ידי אימון. תרגול מיינדפולנס מטפח את היציבות הפנימית, האמפתיה, הסובלנות והחמלה, מגביר את הבהירות, החדות והערנות, מצמצם סממני דיכאון וחרדה ויוצר חוסן נפשי להתמודדות טובה יותר עם האתגרים והקשיים של החיים. התרגול גם משפר את מצבנו הבריאותי, בין היתר ע”י חיזוק המערכת החיסונית ועיכוב תהליכי הזדקנות ומחלה.

כוונתנו היא ליצור מרחב המאפשר לאנשים בכל גיל, מבוגרים וילדים כאחד, ליהנות מפירות התרגול. המרכז מבקש להיות נקודת משען קהילתית למציאת שלווה ורוגע פנימיים בעולם הלחצים המודרני, מקום המאפשר למבקרים בו להתחבר למשאבים הקיימים בנפשם, לחזקם ולהעצימם. אנו רואים בפעילות המרכז למיינדפולנס מתן מענה על צורך בסיסי אך גם אקוטי – פעילות שצפויה לייצר השפעה חיובית אמיתית על בריאות הפרט והקהילה בישראל.

בין אם אתם חדשים לתחום או מתרגלים ותיקים שיכולים לתרום מניסיונם ומהוויתם, אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו – ואל מיליוני בני אדם ברחבי העולם – במסע המיטיב והמתמשך אל הרגע הזה…

נשמח לשמוע ממך

כיף שחזרת!

חוזרים שוב ושוב אל הרגע הזה…

עדיין אין לך חשבון? 

נעים להכיר

קחו רגע להצטרף לקהילת המתרגלים של המרכז למיינדפולנס וקבלו גישה אל עשרות קטעי שמע לתרגול בכל זמן שתבחרו. ההרשמה קצרה, פשוטה וחינמית ולא נעביר את הפרטים שלכם לאף אחד כמובן.

Register with us by filling out the form below.
פתיחת צ'אט
היי! אנחנו פה, יש לך שאלה?
היי! אנחנו פה, יש לך שאלה?
Call Now Button דילוג לתוכן